XRP Pik Noktası ile ilgili

Merhaba,
bildiğiniz üzere XRP, 2018 Ocak ayında Pik yaptı 3,25 $ seviyelerini gördü. Şubat 2018’e kadar da ciddi bir düşüş yaşadı ve 0,72 $ seviyelerine düştü. Şubat 2018’in ilk 2 haftası tekrar yükseliş gösterdi ve 1,18 $ seviyesinden döndü. 2018 Şubat ayının sonlarından günümüze doğru düşüş devam etti. 2019 Ocak ayı sonu itibariyle XRP 0,28 $ civarından işlem görüyor.

2018 Şubat ayına kadar herhangi bir Borsa’da hesap doğrulamak zorunlu değildi. Ardından Abd’de konuyla ilgili bir düzenleme çıktı ve tüm borsalarda hesap doğrulamak zorunlu hale getirildi. Bununla beraber borsalarda yapılan tüm işlemler takip edilebilir hale geldi. Bu olacakları önceden tahmin eden balina diye tabir edilen kodamanlar son bir boğa koşusu başlatıp piyasayı silip süpürdüler. Ay sonuna doğru piyasadan çekildiler. Tabi bunda coinlerin fiyatının neye bağlı olarak artıp azaldığını araştırmaya başlayan komisyonunda etkisi var. Artık izlendiklerinden eminler. Piyasayı istedikleri gibi manipüle edemiyorlar.

Sonuç olarak;
Xrp’nin veya herhangi bir koinin neden 2018 Ocak seviyesini, yani Xrp için 3,25 $ seviyelerini, göremediğinin sebepleri bence bunlardır. Tabi sadece bir düşünce.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s